به گزارش خبرنگار آوای بیستون، مراسم بهره برداری از پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی در ساختمان حافظیه تهران آغاز شد. به گزارش مهر، دو سیلوی گندم در شهرستان‌های داراب و اقلید به ترتیب به ظرفیت‌های ۴۰ و ۳۰ هزار تن […]

به گزارش خبرنگار آوای بیستون، مراسم بهره برداری از پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی در ساختمان حافظیه تهران آغاز شد.

به گزارش مهر، دو سیلوی گندم در شهرستان‌های داراب و اقلید به ترتیب به ظرفیت‌های ۴۰ و ۳۰ هزار تن و طرح تولید روزانه ۳۰۰۰ تن کربنات سدیم در شهرستان فیروز آبادِ استان فارس، طرح تولید شمش و میلگرد فولادی با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن در شهرستان دزفولِ استان خوزستان و یک طرح تولید تخته‌های ام دی اف با ظرفیت ۳۰۰ هزار متر مکعب در شهرستان بهشهرِ استان مازندران طرح‌هایی است که امروز به بهره برداری می‌رسد.

در ابتدای این مراسم سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباطی تصویری از کارخانه تولید ام دی اف در بهشهر، گزارشی از کیفیت این طرح‌ها ارائه می‌کند و به سوالات آقای روحانی پاسخ می‌دهد و پس از مراسم بهره برداری، رئیس جمهور سخنرانی می‌کند.

حجم سرمایه گذاری این طرح‌ها ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که با بهره برداری از این طرح‌ها برای بیش از ۱۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۸۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم، اشتغال ایجاد می‌شود.

روحانی: مرکز تولید چوب و ام دی اف به مرکز صادرات دریایی تبدیل شده است

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم ویدئوکنفرانسی افتتاح طرح تولید تخته فیبر در استان مازندران پس از توضیحات وزیر صمت و استاندار این استان و سرمایه گذار این استان، گفت: بسیار خرسندم که در این ایام مبارک یعنی در روز عرفه و شب عید قربان ما در حال افتتاح این طرح ملی هستیم. برای ما بسیار مهم است که منطقه شمال کشور به مرکز تولید چوب و ام دی اف برای تأمین نیاز داخلی و صادرات تبدیل شده است.

وی افزود: همچنین این حوزه به مرکز صادرات دریایی تبدیل شده است که این ظرفیت قبلاً هم بود اما در این ایام تکمیل شده است.

رئیس جمهور درباره مشکلات مطرح شده از سوی سرمایه گذار این طرح، خطاب به او گفت: مطالبی که امروز گفتید قبلاً در سال ۹۶ درباره آن بحث کردیم و من با وزیر کشاورزی و هیئت دولت راجع به آن صحبت کردم و فکر می‌کردم که حل شده است. اما امروز که مجدداً این مطالب را مطرح کردید من حتماً این موضوع را دنبال خواهم کرد.

وی افزود: من این مساله را هم به وزیر کشاورزی خواهم گفت و هم وزیر محترم صمت پیگیر آن خواهند شد تا مشکلات شما در سال جاری حل شود که برای کشور بسیار حائز اهمیت است.

روحانی درباره توضیحات استاندار مازندران پیرامون آمار کرونا در این استان اظهار داشت: آمار ارقام چند روز اخیر موید صحبت‌های شما درباره کاهش مبتلایان و فوتی‌ها در مازندران است. در همه استان‌ها به جز دو استان یک روند صحیحی برای کنترل این بیماری برقرار شده است. به جز آن دو استان بقیه استان‌ها با وجود مشکلات زیاد توانسته اند بیماری را کنترل کنند.

روحانی در ادامه با یاد و نام خدا و تبرک جستن از روز با عظمت عرفه و با استمداد از روح حضرت مسلم علیه السلام طرح توسعه تولید انواع تخته و ام دی اف را افتتاح کرد.

با دستور رئیس جمهور فاز دوم مجتمع فولاد جنوب دزفول افتتاح شد

به گزارش مهر، حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور سپس در مراسم ویدئو کنفرانسی فاز دوم مجتمع فولاد جنوب دزفول را پس از توضیحات معاون وزارت صمت، استاندار خوزستان و سرمایه گذار این طرح، افتتاح کرد.

روحانی: فاز اول بزرگترین کارخانه کربنات سدیم خاورمیانه و پروژه بعدی این فاز موجب اشتغال هزاران نفر خواهد شد

به گزارش مهر، حسن روحانی رئیس جمهور همچنین در مراسم افتتاحیه فاز اول بزرگترین کارخانه کربنات سدیم خاورمیانه در استان فارس با توجه به توضیحات معاون وزیر صمت حاضر در این استان، استاندار فارس و سرمایه گذار این طرح، ابراز امیدواری کرد که فاز بعدی این طرح با تأمین آب به نتیجه برسد تا این پروژه به مرحله صادرات هم برسد.

وی افزود: بسیار مهم است که پروژه فعلی و پروژه بعدی این فاز در حدود ۲,۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و موجب اشتغال هزاران نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم خواهد شد.

روحانی سپس با نام و یاد خدا و با استمداد از روح سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و سفیر بنامش حضرت مسلم بن عقیل طرح تولید کربنات سدیم کاوه را افتتاح کرد.