به گزارش آوای بیستون، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه پنجاه و پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از دستورات جلسه امروز بررسی گزارش دستگاه‌های مختلف در حمایت از واحدهای تولیدی آسیب دیده در کرونا بود، گفت: از سوی اصناف گزارش […]

به گزارش آوای بیستون، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه پنجاه و پنجمین جلسه ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از دستورات جلسه امروز بررسی گزارش دستگاه‌های مختلف در حمایت از واحدهای تولیدی آسیب دیده در کرونا بود، گفت: از سوی اصناف گزارش خوبی در این جلسه ارائه و مقرر شد که موضوع بررسی کارشناسی و آسیب شناسی شود و سپس به رئیس‌جمهور ارائه کنیم تا بتوانند با دستوراتی که می‌دهند حمایت‌های لازم را با سرعت، تداوم دهند تا ان شاالله با مشکلات در این واحدها مواجه نشویم.
وی موضوع بورس را از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز برشمرد و افزود: بورس ابعاد مختلفی دارد و بازار سرمایه با استقبالی که مردم داشتند، تاکنون گام‌های بلندی را در جذب نقدینگی و هدایت آن برعهده داشته است. همه بورس‌ها در بعضی از مقاطع دچار نوسانات می‌شوند که این نوسانات باید از طریق کارشناسی و پیش بینی‌های لازم جبران شود.
وزیر کشور اظهار داشت: گزارشی که امروز از بورس داشتیم بحمد الله مناسب بود؛ ولی لازم بود که هماهنگی رسانه‌ای در اینجا انجام شود تا همه رسانه‌ها به صورت کارشناسانه و دقیق به بورس بپردازند و از تهییج افکار عمومی پرهیز شود، زیرا خط رسانه‌ای رسانه‌های خارج از کشور و ماهواره‌ها در چند روز گذشته تحریک و تهییج مردم و دعوت آنها برای فروش سهام خود بوده است.
رحمانی فضلی در همین راستا تاکید کرد: با توجه به گزارشاتی که در دولت و اینجا داده شد، و با تدابیری که اندیشیده شده این قضیه به دقت و به خوبی مدیریت می‌شود.
وی درباره مشکلات حوزه دارو تصریح کرد: امروز وزارت بهداشت توضیح داد که بحمد الله با هماهنگی بانک مرکزی در حوزه تخصیص و تأمین منابع دارو مشکلی نخواهند داشت و قول دادند بازار در حد تأمین مایحتاج فراهم است و تا آخر سال نیز فراهم خواهد شد.
وزیر کشور تصریح کرد: نگاه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی این است که همراه با افکار عمومی و ارتباطاتی که با مسئولین خواهیم داشت، شرایط را به گونه‌ای هدایت کنیم که همه فعالیت‌های اقتصادی در بستر طبیعی و کارشناسی خودش دنبال شود و در ضمن به مردم هم اطلاع رسانی دقیق بشود.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه طرح فروش نفت سلف از موضوعات مهمی بود که در جلسه امروز مطرح شد، اظهار داشت: هفته قبل دو پروژه درباره فروش نفت مطرح شد، یکی طرح فروش نفت مدت‌دار بود به میزان ۲۰۰ میلیون بشکه که کلیات آن در جلسه سران قوا تصویب شد و مقرر شد آئین نامه‌های اجرایی هم با دقت لازم تهیه و هر وقت آماده شد، ارائه شود. یک بحث دیگر موضوع فروش سلف نفت بود که وزارت نفت مجوز قانونی آن را در بودجه دارد؛ ولی چون اینها به تأخیر افتاد و قبل از اینکه تأیید نهایی بشود، اعلام شد و توقع مردم محقق نشد، امروز مقرر شد که حتماً در طرح‌های بزرگ این‌چنینی پیوست تبلیغاتی، اطلاع رسانی و اقناع‌سازی مردم تهیه شود تا مردم دچار بی‌ثباتی و ضعف تصمیم‌گیری در برنامه‌های اقتصادی خود نشوند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه دشمنان ما در رسانه‌های خود به بی‌ثباتی دامن می‌زنند، ضمن قدردانی از رسانه‌ها به ویژه صداوسیما، ابرازامیدواری کرد: با رعایت همه مسائل و با اطلاع رسانی درست و دقیق بتوانیم شرایط کنونی اقتصادی را در افکار عمومی به نحو احسن مدیریت کنیم.