به گزارش آوای بیستون، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به حوادث شب گذشته در آمریکا و حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور، نوشت: آنچه در دو ماه گذشته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شاهد هستیم، بخشی از چهره روتوش نشده نظام آمریکا است که در چهار […]

به گزارش آوای بیستون، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به حوادث شب گذشته در آمریکا و حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور، نوشت: آنچه در دو ماه گذشته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شاهد هستیم، بخشی از چهره روتوش نشده نظام آمریکا است که در چهار سال گذشته با روی کار آمدن دولت ترامپ بیشتر نمایان شده است.
واعظی افزود: موضوع تقلب در انتخابات و اغتشاشات خیابانی و حمله به کنگره که موجب اخلال در جلسه رسمی کنگره شد، یکی از میراث داخلی ترامپ است.
وی تاکید کرد: در چهار سال گذشته سیاست‌های مخرب و اشتباه دولت ترامپ علاوه بر افول بیشتر آمریکا، موجب ناامنی و بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی در جهان شده است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: همان زمانی که ترامپ با پیمان‌شکنی، یکجانبه از برجام و دیگر معاهدات بین‌المللی خارج شد و پس از آن به طور غیرقانونی مردم ما را با فشار حداکثری تحریم روبرو ساخت و جنگ اقتصادی را تحمیل و ناجوانمردانه و بزدلانه شهید سلیمانی را ترور کرد، بارها گفتیم که او اعتبار دولت و کشور آمریکا را لگدمال می‌کند و پایان عمر سیاسی خود را رقم می‌زند.
واعظی اظهار کرد: درستی آن هشدارها شاید حالا و پس از روز شرم‌آوری که در کنگره بر دموکراسی آمریکایی گذشت، بهتر فهمیده شود. سیاست‌های پوپولیستی دولت ترامپ و نتایج مخرب آن در آمریکا و عرصه بین‌المللی باید درس عبرتی شود برای رئیس‌جمهور جدید آمریکا که ضمن جبران گذشته، اشتباهات دولت ترامپ را با روش‌های دیگر در ارتباط با فشار به کشورهای مستقل و خروج از پیمان‌های بین‌المللی تکرار نکند.