به گزارش آوای بیستون، جلسه هیئت دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. محمد مخبر در این جلسه با اشاره به برگزاری پرشور و کم نظیر مراسم راهپیمایی اربعین گفت: تدارکات انجام شده برای برگزاری این مراسم و خدمت رسانی به این میزان از جمعیت، یک مانور بین المللی مهم […]

به گزارش آوای بیستون، جلسه هیئت دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. محمد مخبر در این جلسه با اشاره به برگزاری پرشور و کم نظیر مراسم راهپیمایی اربعین گفت: تدارکات انجام شده برای برگزاری این مراسم و خدمت رسانی به این میزان از جمعیت، یک مانور بین المللی مهم برای مسلمانان و شیعیان بود که جمهوری اسلامی ایران نقش مؤثری در این صحنه و تأمین تدارکات داشت.
معاون اول رئیس جمهور برنامه ریزی و تدارک برای اعزام هزار دستگاه اتوبوس به خاک عراق جهت بازگشت زائران ایرانی به کشور را کاری بزرگ و فوق العاده توصیف کرد و با قدردانی از دولت و ملت عراق که خدمت رسانی و پذیرایی مناسبی از زوار اربعین انجام دادند، افزود: مردم عراق هرچه در توان داشتند در طبق اخلاص قرار دادند و خدمات شایسته ای به زائران ارائه کردند تا چنین حماسه بزرگ و مهمی شکل بگیرد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، گفت: حضور ایران در این سازمان به عنوان عضو دائم، یکی از دستاوردهای مهم دولت است چرا که این موضوع مزایای مختلفی به خصوص در حوزه اقتصادی برای کشور به همراه خواهد داشت.
مخبر به سفر رئیس جمهور برای شرکت در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خواسته اصلی دشمنان ملت ایران این است که تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان برداشته نشود و مردم طعم دستاوردها و موفقیت‌ها را نچشند و در این مسیر با استفاده از رسانه و دیگر ابزارها سرمایه گذاری‌های سنگینی انجام داده اند که لازم است صدا و سیما، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی کشور، اطلاع رسانی دقیق و مناسبی در این زمینه به جامعه داشته باشند.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم پیگیری مجدانه مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور از سوی دستگاه‌های اجرایی، اظهار داشت: عملیاتی شدن این مصوبات در ارزیابی عملکرد و کارآمدی دولت بسیار مؤثر است و ضرورت دارد رؤسای دستگاه‌های اجرایی، یکی از معاونین خود را مسئول پیگیری این مصوبات کنند تا شاهد سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح‌ها و مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور باشیم.